Met de Dotter Doos van dit seizoen ga jij een wonderschoon Calypso Jasje naaien!
Gemak dient de mens: jij hoeft straks alleen nog maar bij de brievenbus te wachten en je hebt ALLES in huis om dit jasje te gaan naaien.
Het patroon:
In de Dotter Doos van dit seizoen zit het patroon van die toffe Calypso van Maison Fauve. Een heel leuk gevoerd jasje dat je zowel in het voorjaar/najaar buiten kunt dragen, als op koudere dagen binnen. Je kunt kiezen om het jasje te maken met of zonder kraag; met een opgestikte gevoerde zak met klep, of niet; je hebt de keuze uit twee verschillende rugpanden. Kortom, een veelzijdig patroon! De werkbeschrijving bevat plaatjes en is in het Engels en Nederlands. In de cursus Naai een Calypso Jasje loods ik je door die werkbeschrijving heen, maar je kunt dat natuurlijk ook op eigen houtje proberen.
Let op: het papieren naaipatroon is inbegrepen bij de online cursus Naai een Calypso Jasje, nÃet bij de Dotter Doos. Die moet je zelf dus nog even aanvinken als je alleen de Dotter Doos bestelt en niet de cursus. Je krijgt dan wel 10% korting 😀
De stof:
In deze Dotter Doos krijg je twee stoffen: een buitenstof en een voeringstof. In Caramel vind je een mooie keperstof van Atelier Brunette in een warmbruine kleur. Daarbij zit een ecru-kleurige voering. Je krijgt genoeg stof om de grootste maat te kunnen maken met een beetje extra vanwege mogelijke krimp tijdens de voorwas.
De fournituren:
Deze Dotter Doos zit bomvol fournituren! Je krijgt:
- een paar schoudervullingen*;
- 2 grote klossen Alterfill garen (voor de buitenstof en de voering);
- 60 cm witte vlieseline H410 voor snorretje*, beleg, onderkraag en enkele kleine onderdelen;
- 50 cm witte vlieseline H200 voor de zomen*;
- 8x knopen van 12 mm;
- 6 x knopen van 15 mm of 20 mm (afhankelijk van beschikbaarheid);
- 30cm haardoek voor het snorretje*;
- doosje universele naalden voor de buitenstof;
- doosje microtex naalden voor de voering.
* niet alles wordt ook in de werkbeschrijving gebruikt, maar maakt je jasje wel vele malen mooier! In de online cursus Naai een Calypso Jasje leg ik je uit hoe je bijvoorbeeld het snorretje maakt en de schoudervullingen ‘monteert’.
De hulp:
Dit keer geen extra audio of video’s ingesloten in de Dotter Doos, maar er staat wèl een complete online cursus voor je klaar over het Calypso Jasje! Meer over die cursus lees je hier. Misschien wil jij wel een andere zak, zoals een Paspel of Strookzak? Ook daar is een cursus voor!
Tips over de maat:
Het jasje valt redelijk ruim. Je kunt in de tabel met afmetingen kijken hoe het jasje uiteindelijk uitpakt per maat. Volgens de maattabel had ik een maat 44 nodig, maar ben tevreden met het maatje kleiner dat ik heb gekozen. Je krijgt voldoende stof om elke maat te kunnen maken.
De prijs:
In dit pakket zit stof en fournituren t.w.v €102,49, dat is exclusief het patroon. De 2 klossen Alterfil naaigaren tw.v. €10 krijg je er van mij voor nop bij!
De levertijd:
Ondanks dat we een aardig voorraadje hebben, kan het zijn dat sommige pakketten eerder op zijn dan andere. Omdat dit pakket bestaat uit onderdelen die we bij verschillende leveranciers bestellen, kan het ook zijn dat het eventjes duurt voordat het hele pakket in een bepaalde kleur weer is aangevuld, voor zover dat mogelijk is. De levertijd op de Dotter Doos is dus iets langer dan je van ons gewend bent: het kan variëren tussen 2-10 werkdagen. Bedankt vast voor je begrip!
Er zijn nog geen beoordelingen.